Реконструювати старий дах легше, ніж будувати новий. Особливо якщо для реруфінга ви вибрали композитну черепицю Gerard. Завдяки легкій вазі і гнучкості нашу черепицю можна встановлювати навіть поверх старого покрівельного матеріалу. Міняти кроквяну систему теж не обов’язково – тільки якщо вона в критичному стані.
Однак, перш ніж вибирати колір і текстуру матеріалу, обов’язково вивчіть свій будинок. Якість і швидкість реруфінга залежить від цілого ряду чинників: конструкції даху, несучих здібностей фундаменту і стін, цілісності і міцності кроквяної системи.
Покрівельні матеріали бувають легкими і важкими. Легкі – це ондулін, очерет, бітумна черепиця, металочерепиця, композитна черепиця, важкі – керамічна або цементно-піщана черепиця, сланець. Про переваги і недоліки кожного матеріалу читайте тут.
Рокіровка легкої покрівлі на таку ж за вагою не викличе будь-яких складнощів або незручностей. А от якщо вам захочеться встановити важку покрівлю замість легкої – це складніше. Обов’язково врахуйте загальні рекомендації, які спростять монтаж даху.
Якщо ви зупинили свій вибір на покрівлі Gerard, наш офіційний партнер AСT розповість про всі нюанси реруфінга, запропонує досвідченого покрівельника і озвучить розцінки на покрівельні роботи. Також ви можете звернутися до технічного представника Gerard в Україні. Звертайтеся, з задоволенням допоможемо.
Легка покрівля монтується поверх вже наявної або на нову обрешітку. Крок обрешітки залежить від типу покрівлі. Для композитної покрівлі, в залежності від інтервалу крокв, вітрового/снігового навантаження, розмір обрешітки може варіюватися від 30x40 мм до 30х80 мм. Якщо є сумніви, краще виконати розрахунок навантаження. А ось з бітумною все складніше – для її монтажу потрібен суцільний настил з тонких дощок або водостійкої фанери.
Якщо ви обрали керамічну або цементно-піщану черепицю, приготуйтеся до наступних кроків:
І тільки після розрахунку несучої здатності будинку проводиться заміна даху будинку.
Згідно ДБН, конструкція покрівлі повинна витримувати 200 кг/м2, незалежно від типу і ваги матеріалу. У цю величину закладаються снігове і вітрове навантаження, а також додатковий запас міцності для форс-мажорних ситуацій. Запас міцності потрібен і для того, щоб можна було без шкоди для матеріалу обслуговувати дах – почистити димові труби, прибрати сніг, поправити антену, підлатати покриття.
У випадку із сланцевою і керамічною покрівлею, кроквяна система повинна витримувати 250 кг/м2.
Якщо вам дуже подобається керамічна черепиця, але не хочеться морочитися зі зміцненням крокв, зробіть монтаж композитної черепиці. Це набагато швидше, практичніше і дешевше. А зовні виглядає так само ефектно.
Заміна покрівлі – це просто, якщо ви вибрали Gerard. Переконайтеся у цьому самі.
Ми можемо вам чимось допомогти? Якщо так, заповніть, будь ласка, форму