Заміна старої покрівлі на нову

Реконструювати старий дах легше, ніж будувати новий. Особливо якщо для реруфінга ви вибрали композитну черепицю Gerard. Завдяки легкій вазі і гнучкості нашу черепицю можна встановлювати навіть поверх старого покрівельного матеріалу. Міняти кроквяну систему теж не обов’язково – тільки якщо вона в критичному стані.

Однак, перш ніж вибирати колір і текстуру матеріалу, обов’язково вивчіть свій будинок. Якість і швидкість реруфінга залежить від цілого ряду чинників: конструкції даху, несучих здібностей фундаменту і стін, цілісності і міцності кроквяної системи.

Чи витримає ваш будинок нову покрівлю?

 

Покрівельні матеріали бувають легкими і важкими. Легкі – це ондулін, очерет, бітумна черепиця, металочерепиця, композитна черепиця, важкі – керамічна або цементно-піщана черепиця, сланець. Про переваги і недоліки кожного матеріалу читайте тут.

Рокіровка легкої покрівлі на таку ж за вагою не викличе будь-яких складнощів або незручностей. А от якщо вам захочеться встановити важку покрівлю замість легкої – це складніше. Обов’язково врахуйте загальні рекомендації, які спростять монтаж даху.

 1. Якщо у вас капітальний будинок. Стіни з цегли, піно- або газобетону, керамічних блоків з надійним фундаментом витримають все, навіть басейн на даху.
 2. Якщо у вас дерев’яний будинок. Підійдуть будь-які матеріали, і навіть гонт, очерет, дранка. Важкі матеріали сприяють рівномірній усадці будинку.
 3. Якщо у вас каркасно-щитовий будинок. Для таких конструкцій краще використовувати легку покрівлю, вагою не більше 10 кг/м2 – металочерепицю, очерет, шифер, ондулін, композитну черепицю.

Якщо ви зупинили свій вибір на покрівлі Gerard, наш офіційний партнер AСT розповість про всі нюанси реруфінга, запропонує досвідченого покрівельника і озвучить розцінки на покрівельні роботи. Також ви можете звернутися до технічного представника Gerard в Україні. Звертайтеся, з задоволенням допоможемо.

Покрівля Gerard

Композитну черепицю монтувати легко і швидко

Легка заміна

 

Легка покрівля монтується поверх вже наявної або на нову обрешітку. Крок обрешітки залежить від типу покрівлі. Для композитної покрівлі, в залежності від інтервалу крокв, вітрового/снігового навантаження, розмір обрешітки може варіюватися від 30x40 мм до 30х80 мм. Якщо є сумніви, краще виконати розрахунок навантаження. А ось з бітумною все складніше – для її монтажу потрібен суцільний настил з тонких дощок або водостійкої фанери.

 

Важкий випадок

 

Якщо ви обрали керамічну або цементно-піщану черепицю, приготуйтеся до наступних кроків:

 • Покрівельник повинен оглянути міцність фундаменту і стін. Якщо їх несуча здатність невелика, потрібно буде їх посилити. Як правило, всі ці роботи можуть влетіти в копієчку.
 • Зміцнення кроквяної системи. Чим тяжчий покрівельний матеріал, тим товстішими і міцнішими повинні бути крокви. Наприклад, для монтажу керамічної черепиці знадобляться бруси з перетином 70 х 150 мм.

І тільки після розрахунку несучої здатності будинку проводиться заміна даху будинку.

Зверніть увагу

 

Згідно ДБН, конструкція покрівлі повинна витримувати 200 кг/м2, незалежно від типу і ваги матеріалу. У цю величину закладаються снігове і вітрове навантаження, а також додатковий запас міцності для форс-мажорних ситуацій. Запас міцності потрібен і для того, щоб можна було без шкоди для матеріалу обслуговувати дах – почистити димові труби, прибрати сніг, поправити антену, підлатати покриття.

У випадку із сланцевою і керамічною покрівлею, кроквяна система повинна витримувати 250 кг/м2.

Якщо вам дуже подобається керамічна черепиця, але не хочеться морочитися зі зміцненням крокв, зробіть монтаж композитної черепиці. Це набагато швидше, практичніше і дешевше. А зовні виглядає так само ефектно.

На фото композитна черепиця Gerard Shake

Композитна черепиця Gerard Diamant

Якщо реруфінг, то з Gerard

 

 • Встановіть покриття Gerard, не знімаючи стару покрівлю, – Gerard в 7 разів легше, ніж керамічна або цементно-піщана черепиця.
 • Міняйте дах, не зміцнюючи стару кроквяну конструкцію, – наша черепиця легка і надійна.
 • З покрівлею Gerard ваш будинок буде виглядати привабливо і яскраво – верхній шар з кам’яної крихти дуже красиво переливається на сонці.
 • 50 років гарантії – покрівля ідеально підходить для українського клімату, витримає будь-які примхи погоди.
 • Екологічність – приємно піклуватися про природу. Згодні?
 • Прикріплюється у 7 точках – тому витримує навіть сильні урагани.

Заміна покрівлі – це просто, якщо ви вибрали Gerard. Переконайтеся у цьому самі.

Знайдіть

найближчого до вас установника

Контактна інформація

Ми можемо вам чимось допомогти? Якщо так, заповніть, будь ласка, форму