січень 2020

Виготовлення даху: топ-7 помилок покрівельників

На фото наш новий профіль - Gerard Slate

Легкість композитної черепиці Gerard значно спрощує монтаж. Але все ж похибки в роботі трапляються. Про найчастіші помилки, які допускають покрівельники і власники будинків при укладанні черепиці Gerard, читайте в цій статті.

 

Помилка 1. Монтаж черепиці без зміщення

 

Не варто укладати листи черепиці один над іншим. Такий формат «оголює» кордони переходу і погіршує зовнішній вигляд покрівлі.

 

Рішення

Монтаж листів слід починати зверху вниз в шаховому порядку з напуском. Закріплена зверху черепиця трохи піднімається, і під нього кріпиться наступний листок.

Що стосується бічних стиків, то вектор зміщення залежить від особливостей профілю та переважного напрямку вітрів в регіоні. Напрямок напуску слід підтримувати по всьому периметру ската.

ПОМИЛКА 2. МОНТАЖ МЕМБРАНИ НАВИВОРІТ

 

Як робиться дах будинку? Між кроквами укладається теплоізоляція, на крокви – дихаюча підпокрівельна мембрана, а потім – обрешітка і покрівельний матеріал.

Така, здавалося б, дрібниця, як неправильний монтаж мембрани, призведе до катастрофи. Замість того, щоб випускати назовні тепле, насичене вологою повітря, плівка буде працювати навпаки – волога почне накопичуватися в утеплювачі, що погіршить його теплофізичні властивості.

 

Рішення

Ретельно читайте інструкцію. Зазвичай на лицевій стороні плівки пунктиром позначається смуга напуску. А сама плівка згорнута в рулон лицевою стороною всередину.

Підпокрівельна вологозахисна мембрана

Мансарда - найромантичніша кімната в будинку

ПОМИЛКА 3. НЕ ПЕРЕДБАЧИЛИ ВЕНТИЛЯЦІЮ В ПОКРІВЕЛЬНОМУ ПИРОЗІ

 

Як робиться мансардний дах, ви знаєте. Якщо не передбачити вентиляцію в приміщенні і на даху, то в милій кімнаті на горищі влітку буде неможливо жити через задуху.

Крім того, відсутність вентильованих щілин в підпокрівельному просторі може призвести до того, що волога, яка з’явилася під покрівлею внаслідок конденсату чи протікання, не буде виводитися назовні. Це зумовлює появу на кроквах і обрешітці цвілі і грибка, що руйнують дерево, а в подальшому – намокання утеплювача.

 

Рішення

Продумайте нормальну вентиляцію на етапі проектування або при монтажі покрівлі. Обов’язкові три елементи вентиляції: отвори для притоку свіжого повітря, вентильована щілина між теплоізоляцією і покрівельним матеріалом для циркуляції і виведення повітря з дому. Це допоможе продовжити термін служби підпокрівельної конструкції і створить комфортну температуру в будинку у будь-який сезон.

Помилка 4. Порізали композитну черепицю «болгаркою»
 

Будь ласка, ніколи не робіть так. Композитну черепицю потрібно різати гільйотиною або ручними ножицями по металу. Інакше ви гарантовано пошкодите декоративне покриття з кам’яної крихти і алюмоцинковий захист, що призведе до вогнищ корозії на місцях зрізів і в рази зменшить термін експлуатації покрівлі.

 

Рішення

Викликати професійного майстра зі своїми інструментами.

 
Помилка 5. Нерівно набили обрешітку

 

Як робиться дах на баню? – Кроквяна несуча основа + покрівля, яку кріплять до обрешітки. Нерівно набита обрешітка = нерівно набита покрівля. Листи черепиці не стикуються, що призводить до неправильного монтажу, і в підсумку до протікання при дощі.

Однак це справедливо не тільки для лазні, а й для інших приміщень. Ми зустрічали випадки, коли через неправильні кроки обрешітки волога потрапляла всередину будинку.

 

Рішення

Слід враховувати рекомендації виробника покрівлі, які прописані в інструкції по монтажу. Для кожного профілю крок обрешітки може бути різним.

Кроквяна система

На даху потрібно ходити у взутті з м΄якою підошвою

Помилка 6. Не надали уваги примиканню
 

Стики – найвразливіше місце покрівлі. Якщо цілісність покрівельного пирога порушена, дах буде протікати. Тому особливо важливо приділяти увагу примиканням покрівельного матеріалу до стін, димоходів, вентиляційних виходів, мансардних вікон.

 

Рішення

Потрібно суворо дотримуватись рекомендацій, прописаних в інструкції монтажу покрівлі. Обов’язково виконувати всі загини на черепиці в місцях примикань.


Помилка 7. Неохайно рухалися по даху під час монтажу


Взуття з жорсткою підошвою, а також невірне переміщення по покрівлі можуть пошкодити (подряпати, погнути, затерти) покрівельний матеріал.

Також, щоб не деформувати черепицю, радимо не наступати на конькові і випуклі елементи, не пересуватися по найнижчій частині вигину черепиці.
 

Рішення

Ходити по даху слід у взутті з м’якою прогумованою підошвою, а наступати на композитну черепицю – тільки в тих місцях, де проходить обрешітка. Намагайтеся звести до мінімуму переміщення по даху. Укладання листів робіть зверху вниз, в такому випадку на встановлені секції черепиці більше не буде необхідності наступати.

Щоб уникнути помилок в процесі укладання композитної черепиці Gerard, рекомендуємо звертатися до досвідчених установників.

Контактна інформація

Ми можемо вам чимось допомогти? Якщо так, заповніть, будь ласка, форму