серпень 2018

Догляд за покрівлею з композитної черепиці Gerard

Рекомендації щодо догляду за композитною черепицею

Композитна черепиця – один з найпопулярніших покрівельних матеріалів у світі. Її люблять за тривалий гарантійний строк експлуатації (50 років), красу і легкість монтажу.

Якщо ви вибрали для своєї покрівлі черепицю Gerard, вам пощастило – вона не потребує особливого догляду. Однак деяких базових правил усе ж бажано дотримуватися. Про це і розповімо.

 

Переміщення по даху

 

Після закінчення монтажних робіт ходити по даху не рекомендується. Проте якщо критично треба щось полагодити або почистити, дотримуйтеся таких заходів безпеки:

  • надягайте взуття з м’якою підошвою;
  • наступайте на місця стикувань черепиці з обрешіткою, уникаючи коників.

Це важливо

В жодному разі не можна ходити по черепиці після дощу вона стає дуже слизькою, це небезпечно. Також вологу поверхню легко пошкодити і погнути. Якщо вам терміново потрібно на дах, дочекайтеся, поки черепиця повністю обсохне.

Чищення від забруднень

 

Зазвичай пил і бруд не накопичуються на композитній черепиці. Однак винятки бувають. Наприклад, ваш будинок стоїть біля високих дерев, і на дах падають листя або голки. Або у вас дача на пляжі, і вітер постійно задуває пісок на дах.

Якщо дощ не змив бруд, спробуйте самі це зробити за допомогою звичайного мильного розчину, безконтактної мийки високого тиску і м’якої щітки. Тільки не використовуйте сильнодіючі хімікати, вони можуть пошкодити покриття.

 

Цвіль, мохи та лишайники

 

Мохи та лишайники часто можна побачити на дахах. Але не на композитній черепиці Gerard. У складі унікального запатентованого базового шару Gerard на основі акрилу є альгіцид, який пригнічує розростання плісняви, мохів і лишайників на даху.

Проте якщо раптом ви живете в лісі, і навіть альгіцид не зміг впоратись із всюдисущою рослинністю, вам потрібно її зняти за допомогою м’якої щітки і промити покрівлю.

За композитною черепицею дуже легко доглядати

Колір композитної черепиці Gerard не змінюється упродовж 30 років

Міжсезонний огляд

 

Особливо це актуально до і після зими. Після осені на даху можуть накопичуватися мокре листя, гілочки, сміття, бруд. Потрібно все це обережно прибрати і почистити черепицю.

Після зими на даху залежуються залишки снігу. Зніміть їх за допомогою пластикових, гумових або дерев’яних інструментів, які не зможуть пошкодити верхній декоративний шар.

Також періодично перевіряйте з’єднання елементів покрівлі – чи все на місці, чи все щільно тримається. Оглядайте і чистьте дренажну систему.

Проводити плановий огляд і прибирання рекомендуємо раз на рік.

 

Фарбування

 

Зовсім не потрібне. Верхній шар черепиці Gerard – це натуральна базальтова крихта з вулканічних порід Нової Зеландії, яка вкрита акриловою глазур’ю. Вона витримує УФ-випромінювання і величезні термічні навантаження.

Практичні випробування черепиці Gerard, як на даху заводу AHI Roofing, так і на окремих стендах в різних частинах Нової Зеландії, показали, що колір покрівлі не змінюється протягом 30 років.

Заборона на мідь

 

Виключіть будь-які контакти черепиці Gerard з міддю і деталями, у складі яких є мідь. Сталеві профілі Gerard для захисту покриваються алюмоцинком. При тривалому контакті з міддю алюміній вступає в хімічну реакцію, провокуючи появу корозії. А це загрожує серйозними ушкодженнями всієї покрівлі.

Якщо будете дотримуватися цих простих рекомендацій, ваша черепиця слугуватиме як мінімум півстоліття. У вашому будинку за ці роки виросте не одне покоління.

З будь-яких питань про черепицю Gerard звертайтеся до наших офіційних партнерів AST.

Краса і практичність: доглядати за композитною черепицею зовсім не потрібно

Контактна інформація

Ми можемо вам чимось допомогти? Якщо так, заповніть, будь ласка, форму